servislerimiz

parsiyel taşımacılık

PARSİYEL TAŞIMA - PARSİYEL NAKLİYAT NEDİR VE NASIL YAPILIR

Suseven Lojistik firmamız; Parsiyel taşıma diğer adları ile Parsiyel Kargo, Parsiyel Nakliye, Parça Taşıma yabancı köklü bir kelime olup günümüz Türkçe karşılığı parça yük anlamına gelen lojistik hizmetlerini sunmaktadır. Taşıma itibari ile de bir tırı dolduramayacak şekilde olan yüklere grupaj taşıma hizmeti vermek anlamına gelir. Tır ölçüleri: Tenteli tır ölçüleri, 13,60 uzunluk 2.50 genişlik 2,75 yükseklik 86 m3 olacak şekilde hesaplanmaktadır. Mega tır: ise 13,60 uzunluk 2,50 genişlik, 3,0 yükseklik, 100m3 olmaktadır.
Verilen tır ölçülerine dolduramayacak navlunlarda aynı şekilde en X boy X yükseklik X ağırlık ölçüleri istenerek tırda kaplayacak yer doğrultusunda metreküp hesaplama ve yükleme işlemi yapılır. Türkiye’nin başta İstanbul Avrupa yakası depo ve Anadolu yakası depolarımız, Mersin depomuz, Ankara, İzmir, Samsun, Rize depoları olmak üzere istenilen bölgelerden haftanın belirli günlerinde çıkışımız yapılmaktadır.

Türkiye parsiyel taşımacılık yapan firmalardan olan Suseven Lojistik, en uygun ve verilen zamanda teslim etme özelliği ile sektörün öncüsü olmuştur. Mersin’in en köklü lojistik firmalarından biri olan firmamız, Türkiye’nin bazı önemli şehirlerinde: İstanbul lojistik/nakliye firmaları, Ankaralojistik/nakliye firmaları, Kocaeli lojistik/nakliye firmaları, Konya lojistik/nakliye firmaları, İzmir lojistik/nakliye firmaları arasında da kendine yer bulmaktadır. Uluslararası nakliye firmalarından biri olma özelliğini kullanarak uygun fiyat taleplerimiz ve gelişen teknolojiye ayak uyduran özmal araçlarını müşteri isteği doğrultusunda temin ederek başarısı ve tecrübesi katlanarak devam etmektedir.

Avrupa Parsiyel Taşımacılık için, Başta Almanya parsiyel nakliye, Hollanda parsiyel nakliye, Belçika parsiyel nakliye, İngiltere parsiyel nakliye, Polonya Parsiyel nakliye; Asya ve Ortadoğu Ülkelerinde de: İran parsiyel nakliye, Irak parsiyel nakliye, Suriye parsiyel nakliye; Türk Cumhuriyeyletinde: Kazakistan Parsiyel nakliye, Türkmenistan Parsiyel nakliye, Özbekistan Parsiyel nakliye, Azerbaycan parsiyel nakliye; tüm Akdeniz Arap Ülkeleri için de parsiyel nakliye hizmetleri de sunmaktadır. Avrupa parsiyel taşımacılığı yapan nakliye firmaları ve Balkanlar parsiyel nakliye yapan nakliye firmaları arasında lider pozisyonunu koruyarak yeni Taşıma hattı olarak Kıbrıs parsiyel nakliye hizmetinide açmıştır. Kuruluşundan bu yana verdiği hizmetin her geçen gün üstüne koyarak ilerlemekte olan firmamız Gelecek yıllara dair de yatırımlarını hızla arttırmaktadır.

PARSİYEL TAŞIMACILIK ÇEŞİTLERİ ;

  • KARAYOLU PARSİYEL TAŞIMACILIK; Adından da anlaşılacağı üzere, Karayolu olarak Komple aracı doldurmayan bazen 1 palet, bazen de ambalaj ve ölçüsü standart olmayan irili ufaklı çeşitli malzemelerdir. Malzemeleri, müşterilerin verdiği detaylarına göre Merkez İstanbul’da bulunan depolarımızdan çıkış yapmak suretiyle araçlarımıza yüklenerek (Grupaj Nakliye)CMR SİGORTASI VE TTK  kanunlarına  göre Sevk edilen Ülkeye taşımayı gerçekleştirmektedir.
  • HAVAYOLU PARSİYEL TAŞIMACILIK; Bu Parsiyel Taşımacılıkta ise, taşımacılık şeklinden dolayı biraz daha fazla önem arz ettiğinden mütevellit, daha sıkı önlem ve dikkat ile gerçekleştirilmektedir. Havayolu Parsiyel taşımacılık, diğer adı ile Havayolu Kargo, Uçak kargo Taşımacılığı hesaplaması diğer taşımalardan farklı olarak Hacimsel olarak hesaplama yapılır. Tşıma işlemlerinde yine taşıma Sigortası (Emtia Sigortası)kapsamında yapılmaktadır.
  • DENİZYOLU PARSİYEL TAŞIMACILIK; Denizyolu Parsiyel taşımacılık da yine en sık rağbet gören, taşıma fiyatının uygun olması bakımından da çok sık tercih edilen parsiyel taşıma türlerindendir. Dünya genelinde taşınması mümkün olan Gemiyolu Nakliyesi, RORO Taşımacılık, taşınan geminin büyüklüğüne göre belli program çerçevesinde, boş yer kalması durumunda uygun ölçü ve detaylarda başka yüklerde alabilmektedir. Dünyanın ana büyük limanları haricinde irili ufaklı diğer gemi yanaşabilmesi uygun limanlarına da sevkiyat yapılabilmektedir.

 Parsiyel Taşımacılık, Grupaj Servis, Kargo Taşımacılığı, Uçak kargo, Havayolu Taşımacılığı, Denizyolu TaşımacılığıProje Taşımacılık şekillerine uygun yükleriniz için bildirimde bulunun, yükünüzü Güvenle Taşıyalım.

şimdi sizin güveninizi taşıyalım!

Her türlü konteyner taşımacılığı için bizimle hemen iletişime geçin.

Scroll to Top
İletişime Geç
Nasıl yardımcı olabilirim?
Suseven Lojistik
Merhabalar!
Size yardımcı olabilmem için benimle iletişime geçin.